Туристичними шляхами...

Подорожуючи Овручиною...

ГЕРБ МІСТА ОВРУЧ

 Свято – Василівський собор у Овручі – один з найстаріших храмів України.

ДОВІДКА:
Історія Василівського храму починається з часів Київської Русі за Володимира Святославовича. Дерев’яний храм був споруджений князем Володимиром Великим (у хрещенні Василієм) у 997 році (за іншою версією у 989 році) на місці зруйнованого язичницького капища. Це була перша православна церква Овруцького краю. Ця церква простояла більше ста років, після чого правнук Рівноапостольного князя Володимира князь Рюрик Ростиславич побудував на цьому місті новий кам’яний храм. Купол церкви був позолочений і її у народі називали «Золотоверха».

Спасо-Преображенський собор в Овручі


 
ДОВІДКА:
Відбудований з 1990 р. (освячений у 2001 р.) в новому архітектурному вигляді на місці колишнього єзуїтського костелу, який наприкінці 18 ст. став уніатським храмом, а з 1831 р. - православним; знищений в 1930-х рр.. Кафедральний собор Овруцької і Коростенської єпархії. 

Пам'ятник на місці поховання князя Олега


Пам'ятник князю Олегу Святославичу встановлений на місці першого поховання деревлянського князя Олега Святославича, який загинув у 977 р. під час штурму Овруча (Вручия) його братом Ярополком Святославичем. У 1044 р. за наказом Ярослава Мудрого останки Олега Святославича було охрещено і перепоховано у Десятинній церкві в Києві. У 1812 році група офіцерів Волинського ополчення супроти Наполеона на свої кошти виготовила пам'ятник Олегові — князь на бронзовому коні. Пізніше цей пам'ятник було демонтовано. Сучасний монумент — брила з чорного габро — встановлений у 1962 р.

Пам'ятник українським козакам

Пам'ятник Макарію 

Макарій Канівський та Овруцький
 (1605, Овруч — 7 (20) вересня 1678) — український православний релігійний діяч. Архімандрит Пінський, Овруцький, Переяславський.
Народився в м.Овручі на Волині на початку XVII століття в українській шляхетній родині: за одними даними Токаревських, за іншими — Торських. Коли йому було 25 років, постригся у ченці під ім'ям Макарія у монастирі Успення Пресвятої Богородиці в Овручі. Невдовзі став ієродияконом, потім — ієромонахом. Деякий час був ігуменом Куп'ятицького монастиря біля Пінська, в роках 1659—1660 був зведений в сан архімандрита і призначений настоятелем Овруцького монастиря. Згодом він був його настоятелем, але, коли обитель була розорена поляками, його перевели настоятелем в Канівський монастир. Макарій, за переказами, передбачив лиха, які спіткають цей монастир і місто: голод, польське і татарське нашестя. У вересні 1678 року місто Канів і монастир були розорені дотла, самого архімандрита стратили турки за відмову видати їм монастирські скарби. Його останки були знайдені серед безлічі трупів, що розкладалися, в руїнах і були поховані в монастирській церкві. Під час перебудови церкви вони були знайдені знов і 13 (26) травня 1688 року урочисто перенесені до Переяслава. У 1942 році мощі були перенесені до Троїцької церкви Черкас, з 1965 року перебувають у храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці в Черкасах.
26(13) травня відзначають день перенесення мощів Святого, а 25 травня, 20 червня та 10 жовтня відзначають день пам'яті всіх Волинських святих.

Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку


Тара́с Григо́рович Шевче́нко (відомий також як Кобза́р; 25 лютого (9 березня) 1814, с. Моринці, Київська губернія, Російська імперія (нині Звенигородський район, Черкаська область, Україна) — 26 лютого (10 березня) 1861, Санкт-Петербург, Російська імперія) — український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч. Національний герой і символ України.

Учасник Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860).

Пам'ятник жертвам Чорнобильської трагедії та відселеним селам району.








Алея пам'яті загиблим у Афганістані. Місто Овруч





Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хотите оставить комментарии но незнаете как? Очень просто!
- нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария".
- Выберите Имя/URL. (никто не любит анонимов).
- Наберите свое имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то что вы хотели и нажмите "Отправить комментарии"! Спасибо!