Туристичними шляхами...

Подорожуючи Овручиною...Єдиний на Житомирщині – Поліський природний заповідник.


ДОВІДКА:
Природа цього краю неповторна і дика, багато у чому вона нагадує тайгу. Територія заповідника повністю вкрита сосновими лісами підтайгового типу, яких немає більш ніде на Україні. Тут є також річки з невеликими перекатами та живописними берегами, мальовничі озера, величезна кількість дрібних струмків, непрохідні болота. В заповіднику збереглось багато природних ландшафтів, які згідно Бернської конвенції, входять до територій спеціального збереження Смарагдової мережі Європи (березові та хвойні заболочені ліси, верхові болота, водно-болотні угруповання).
Саме тут проходить південна межа більшості бореальних (тайгових) видів рослин (веснівка дволиста, зимолюбка зонтична, грушанка круглолиста, пухівка піхвова, верба розмаринолиста, вовче тіло болотне). Серед тварин переважають лісові види, значну частину яких також складають види тайгового походження (лось, рись, заєць білий, глухар, орябок, сова бородата тощо). Один з найбільш цікавих видів тварин Поліського природного заповідника – рідкісна мінога українська.
В Селезівці знаходиться центральна садиба заповідника, фото і відеотека, візит-центр, музей каменів (Камінь-Престол, Скриня, Камінь-Любові, камені-слідовики з відбитком жіночої «тухольки» (черевика) та чоловічої руки, Камінь сльози Богородиці, жертовний камінь), водяний млин, відновлене язичницьке Святилище города Нор з 12 Каменів, землянка, зимовий курінь, музей «Сільська садиба». Тут ви зможете пожити у відновленій зрубній хаті з піччю-камінкою та посвітом (архаїчний прилад для освітлення кімнати), познайомитись з виплавкою заліза з болотної руди.

 Свято – Василівський собор у Овручі – один з найстаріших храмів України.

ДОВІДКА:
Історія Василівського храму починається з часів Київської Русі за Володимира Святославовича. Дерев’яний храм був споруджений князем Володимиром Великим (у хрещенні Василієм) у 997 році (за іншою версією у 989 році) на місці зруйнованого язичницького капища. Це була перша православна церква Овруцького краю. Ця церква простояла більше ста років, після чого правнук Рівноапостольного князя Володимира князь Рюрик Ростиславич побудував на цьому місті новий кам’яний храм. Купол церкви був позолочений і її у народі називали «Золотоверха».

Спасо-Преображенський собор в Овручі


 
ДОВІДКА:
Відбудований з 1990 р. (освячений у 2001 р.) в новому архітектурному вигляді на місці колишнього єзуїтського костелу, який наприкінці 18 ст. став уніатським храмом, а з 1831 р. - православним; знищений в 1930-х рр.. Кафедральний собор Овруцької і Коростенської єпархії. 


Пам'ятний знак жертвам Чорнобильської трагедії та відселеним селам району.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Ви хотите оставить комментарии но незнаете как? Очень просто!
- нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария".
- Выберите Имя/URL. (никто не любит анонимов).
- Наберите свое имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то что вы хотели и нажмите "Отправить комментарии"! Спасибо!